Kiedy warto zdecydować się na doradztwo personalne?

HR-owiecAgencje doradztwa personalnego świadczą specjalistyczne usługi w zakresie działań HR. Przedsiębiorcy mogą korzystać z usług zewnętrznych firm konsultingowych, nawet jeśli w ich firmach funkcjonuje dział zajmujący się sprawami pracowniczymi. Kiedy warto skorzystać z doradztwa?

Advisory Group TEST Human Resources, która jest jedną z najstarszych polskich agencji doradztwa personalnego, wyróżnia trzy sytuacje, w których pracodawca powinien zdecydować się na skorzystanie z usług firmy konsultingowej.

Czas na zmiany

Zmiany w funkcjonowaniu firmy, reorganizacja lub restrukturyzacja przedsiębiorstwa, ale także fuzje i przejęcia to ważne wydarzenia w życiu wielu firm. Cała organizacja powinna być gotowa na zmianę, dlatego też warto skorzystać z doradztwa personalnego jeszcze zanim dojdzie do istotnych przemian. Konsultanci i specjaliści HR pomogą przygotować pracowników i kadrę menedżerską do nowego modelu pracy. Jest to niezbędne także podczas wprowadzania systemów ocen pracowniczych, zmian w systemie wynagradzania czy przy planowaniu redukcji.

Zapobiegać i leczyć

Agencja doradztwa personalnego są w stanie zdiagnozować dysfunkcje związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi. Gdy tylko kierownicy nie są w stanie poradzić sobie z problemami w zespołach, specjaliści HR potrafią zdiagnozować przyczyny kłopotów i zaproponować skuteczne działania zmierzające do wyeliminowania konfliktów.

Liderzy prą naprzód

Doradztwo personalne jest usługą, która przydaje się nie tylko w sytuacjach newralgicznych czy problematycznych. Z fachowych narzędzi HR korzystają również liderzy branżowi. Firmy, które stawiają na ciągłą optymalizację i rozwój (continuous improvement) muszą stale doskonalić sposoby zarządzania personelem. To zaś gwarantuje im współpraca z agencjami doradztwa personalnego.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *