Excel wciąż popularny wśród pracowników HR

Ilu z Was – pracowników działów HR – wciąż korzysta ze „starego dobrego Excela” do generowania comiesięcznych raportów mimo dostępu innych bardziej zaawansowanych narzędzi i specjalnego oprogramowania? Okazuje się, że wg badań zleconych przez firmę Enxoo z Excela korzysta ponad 1/3 przebadanych managerów HR, specjalistów ds. kadr i spraw personalnych. Drugim najpopularniejszym wykorzystywanym w pracy narzędziem jest poczta e-mail.

Badanie

Badanie zostało przeprowadzone przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych Homo Homini w dniach 5 – 15 maj 2014 na grupie 500 managerów HR oraz 500 specjalistów HR zarówno z dużych jak i średnich firm. Badani w 36% zadeklarowali używanie Microsoft Excel w swojej codziennej pracy szczególnie przy tworzeniu raportów (45% pracowników działów HR i Kadr przygotowuje minimum 6 raportów miesięcznie).

Szkolenia z Excela dla HR

Wysoki stopień wykorzystywania arkuszy kalkulacyjnych w codziennej pracy przez pracowników branży HR wpływa również na spore zainteresowanie szkoleniami dla firm z zakresu obsługi tego narzędzia. Według obserwacji pracownicy HR stanowią często połowę wszystkich uczestników kursów szkoleniowych. Dlatego firmy szkoleniowe często decydują się na stworzenie szkoleń dedykowanych dla działów HR oraz Kadr z wykorzystania Excela do tworzenia raportów, analizy danych, budowaniem baz danych w oparciu o Excel, tworzenie makr i szablonów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *