Ile zarabia specjalista HR?

zarobki HRPraca specjalisty HR jest wymagająca, ale również ciekawa, dlatego wiele osób decyduje się na obranie właśnie takiej ścieżki rozwoju. Dziś ujawniamy tajemnice zarobków na tym stanowisku. Branża Human Resources jest pojęciem tak szerokim, że czasami trudno właściwie określić, co należy do zadań typowego specjalisty HR. Ogólnie rzecz ujmując, można po prostu powiedzieć, iż taki ktoś zajmuje się doradztwem w sprawach związanych z personelem. Wśród nich znajdują się różne obszary, takie jak przeprowadzanie rekrutacji, wspomaganie rozwoju pracowników oraz – na przykład – monitorowanie zwolnień.

Pracownicy, którzy w 2014 roku podjęli pracę w renomowanych firmach, mają min. 2 lata doświadczenia, mogą pochwalić się wieloma sukcesami zawodowymi oraz świetnie znają rynek, w którym pracują, mogą liczyć na średnie wynagrodzenie rzędu 5670 zł brutto miesięcznie. Największe zarobki na tym stanowisku sięgają natomiast kwoty 6615 zł, a najmniejsze – 4089 zł. Dla porównania podano także medianę: 5200 zł.

Prezentowane dane pochodzą z serwisu RaportPlacowy.pl. Informacje na temat zarobków pracowników zostały przekazane bezpośrednio poprzez działy personalne. Wiosennej edycji badania dokonano na 411 przedsiębiorstwach, które ujawniły płace personelu, pracującego na 260 stanowiskach. Prawdziwość danych została zweryfikowana przez wiarygodnych konsultantów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *