HR Manager – kierowca rajdowy czy prywatny szofer?

HR managerKierowca rajdowy chce za wszelką cenę wygrać wyścig, jeździ dynamicznie i ekstremalnie, bo goni go czas, ale za to dokładnie wie, dokąd jedzie. Prywatny szofer ponad wszystko stawia bezpieczeństwo i wygodę pasażerów, jest na każde ich zawołanie. Zabierze ich wszędzie, choć oni sami nie zawsze wiedzą dokąd chcą się dostać. Dobry kierownik ds. personalnych powinien być jednym i drugim jednocześnie.

Co robi HR Manager?

HR Manager pełni istotną rolę w firmie, choć trudno precyzyjnie zmierzyć jego zaangażowanie w dochodach firmy. Najogólniej mówiąc do jego zadań należy zarządzanie personelem, organizacja pracy oraz dbanie o rozwój, a także przyjazną atmosferę i właściwa komunikację pomiędzy samymi zatrudnionymi oraz zarządem.

Manager za kierownicą

Kierownik ds. personalnych powinien prowadzić organizacje do określonego celu. Musi tak zaplanować działania, by pracownicy jak najefektowniej wypełniali swoje obowiązki. Nie jest to łatwa sztuka, tym bardziej, że krótkotrwałe działania najłatwiej zaplanować, przynoszą one szybkie rezultaty, ale w dalszym etapie kończą nam się środki do wypełniania obowiązków. Personel jest przepracowany, a atmosfera w firmie staje się nerwowa.

Dbanie o rozwój i dobro pracownika to jedno z zadań managera. Jednak powinno to być powiązane z dobrem firmy. Chodzi o to, aby partykularny interes zatrudnionych nie przeważał nad interesem całej firmy. Pewne obowiązki należy wykonać i manager musi nad tym czuwać.

Idealny kierownik ds. personalnych

Nie jest dobrze, gdy HR Manager przejmuje tylko cechy rajdowca lub szofera. W pierwszym wypadku może po drodze pogubić dobro pracowników. Innym razem, jako prywatny kierowca nie będzie wiedział dokąd prowadzić swój zespół i nie osiągnie sukcesu. Grunt to równowaga między tymi cechami.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *