Wynagrodzenia pracowników HR z branży usług dla biznesu

potencjał rozwojuSektor nowoczesnych usług dla biznesu rozwija się w Polsce w dynamicznym tempie. Na jakie zarobki mogą liczyć HR-owcy zatrudnieni w branży SSC/BPO? W jakim mieście wynagradzają najlepiej za prowadzenie spraw kadrowych?

W raporcie „Polska Południowa: Potencjał rozwoju usług dla biznesu” stworzonym przez agencję doradztwa personalnego Advisory Group TEST Human Resources oraz firmę Colliers International przeprowadzono analizę rynku pracy, nieruchomości i otoczenia biznesowego z perspektywy firm Business Process Outsourcing i Shared Services Centers.

Tu opłaca się pracować

Według danych z Raportu Płacowego ujętych w badaniu wynika, że najlepiej opłacani pracownicy z branży nowoczesnych usług dla biznesu pochodzą z firm działających w Krakowie oraz we Wrocławiu. Zarobki w tych miastach są do siebie bardzo zbliżone, a na niektórych stanowiskach identyczne. Wśród przebadanych miast Polski Południowej pod względem zarobków i powstających powierzchni inwestycyjnych wyróżnia się aglomeracja katowicka. Duży potencjał ma w sobie Rzeszów oraz Opole, które korzysta z bliskości Wrocławia. Samotną wyspą zaś okazały się Kielce, gdzie wynagrodzenia są najniższe i gdzie buduje się najmniej nowych powierzchni biurowych.

Wynagrodzenia pracowników personalnych

Jak wynika z danych raportu wynagrodzeń stworzonego w oparciu o dane pochodzące bezpośrednio od firm HR-owiec z Wrocławia zarabia nieco lepiej niż jego krakowski kolega. W dolnośląskiej stolicy wynagrodzenie na stanowisku młodszy specjalista rozpoczynają się mniej więcej od 3200 zł (kwartyl dolny), natomiast w Krakowie od 2900 zł. Zarobki specjalistów i managerów kształtują się dosyć podobnie: senior spec. zarabia maksymalnie 6900 zł (kwartyl górny), natomiast kadra managerska może liczyć na płace z przedziału od 9500 do 16 800 zł.

Wynagrodzenia na tych samych stanowiskach w Katowicach są ok. 500 zł niższe od płac w Krakowie i Wrocławiu. W Rzeszowie zarobki w HR zaczynają się od 2600 zł (młodszy specjalista) i sięgają 14 850 zł (manager). W Opolu te kwoty wynoszą odpowiednio 2400 zł i 13 500 zł. Natomiast w Kielcach 75 proc. pracowników na stanowisku Junior Spec. otrzymuje wynagrodzenie wyższe niż 2300 zł, natomiast 25 proc. Managerów może liczyć na pensje zaczynające się od 13 100 zł.

Na podstawie:

Raport „Polska Południowa: Potencjał rozwoju usług dla biznesu” Advisory Group TEST Human Resources, Colliers International.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *