Jak szukać specjalistów z branży IT?

Branża IT nieustannie się rozwija, co stawia specjalistów od HR przed nie lada wyzwaniem. Rekrutujący muszą wdrażać nowe narzędzia, aby coraz skuteczniej pozyskiwać nowych pracowników. Znajomość trendów rekrutacyjnych to podstawa!

Rezygnacja z wieloetapowej rekrutacji

Usprawnienie procesu rekrutacji jest bardzo ważnym krokiem, ponieważ kandydaci czekając na odpowiedź od firmy, mogą się niecierpliwić i w międzyczasie znaleźć nawet nową pracę. Dlatego, będąc HR-owcem, warto zainteresować się programami czy też aplikacjami, które podniosą jakość rekrutacji. Dzięki temu informacje zwrotne będą wysyłane szybciej, a to z kolei przełoży się na pozytywny wizerunek firmy. Coraz częstszym zjawiskiem w branży jest również rekrutacja pracowników online, która może odbywać się przez videorozmowę.

Automatyzacja pomocą w selekcji kandydatów

Zautomatyzowanie procesu rekrutacji pomoże również przy selekcji CV. System zaprogramowany na pewne frazy, bez trudu wychwyci pożądane cechy lub umiejętności, których poszukujemy, a które zostay wpisane w CV. Zabiegiem, który możemy wykorzystać rekrutując, jest również sposób na sprawdzenie wiedzy kandydatów, poprzez wcześniej przygotowany test, który sam weryfikuje, czy dana osoba nadaje się na dane stanowisko.

Plan działania i polecenia

Obserwacja wdrożenia planu pozyskiwania nowych pracowników to zadanie działów HR. Tu zalicza się: monitorowanie zasięgu ogłoszeń oraz rzeczywistą liczbę otrzymanych CV oraz obliczenia kosztów kampanii rekrutacyjnej. Niezwykle cenną metodą rekrutacji w branży IT jest system poleceń. Jak do tej pory to najlepszy sposób, aby znaleźć sprawdzonego i doświadczonego pracownika. Dzięki poleceniom możemy zaoszczędzić cenny czas i pieniądze, które musielibyśmy zapłacić specjalistom z zewnętrznej firmy za wieloetapową rekrutację.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *