Raporty Płacowe – edycja lipiec 2021 już dostępna!

Czy w ostatnim kwartale zaszły zmiany na rynku pracy, a jeśli tak, to jak wpłynęły one na wynagrodzenia? Odpowiedzi na te pytanie przynoszą nam najnowsze Raporty Płacowe tworzone przez specjalistów z firmy manaHR. Ostatnia edycja ukazała się w lipcu i obejmuje dane nie starsze niż z 31 kwietnia 2021 r. 

Raporty manaHR

Raporty Płacowe

Raporty, które są efektem badań wynagrodzeń przeprowadzanych przez zespół manaHR to kompleksowe źródło wiedzy o płacach na różnych stanowiskach w różnych branżach. Gwarantem wiarygodności danych jest sposób ich pozyskiwania. W przeciwieństwie bowiem do wielu innych dostępnych na rynku opracowań, Raporty manaHR powstają w oparciu o informacje pozyskane bezpośrednio z działów personalnych przedsiębiorstw. Nie ma zatem możliwości przekłamań, zarówno jeśli chodzi o zawyżanie, jak i zaniżanie widełek płacowych. Po otrzymaniu odpowiedniej liczby danych, eksperci z manaHR analizują je i tworzą zestawienia. Efektem końcowych tych działań jest obszerny Raport Wynagrodzeń, który stanowi przydatne narzędzie dla przedsiębiorców do budowania polityki personalnej. Przydaje się m.in. przy rekrutacji pracowników i przy konstruowaniu systemu wynagrodzeń

Co w najnowszej edycji?

Warto wpierw zaznaczyć, że lipcowy Raport Płacowy jest wyjątkowy ze względu na rekordową liczbę uczestników badania. Dane pochodzą bowiem aż od 1088 firm, a liczba pozyskanych próbek płacowych wyniosła ponad 330 tysięcy.

Jeśli chodzi o przekrój uczestników ze względu na branże, to tradycyjnie już przeważająca firm należy do sektora produkcji (59% biorących udział w badaniu). Liczne przedstawicielstwa mają również takie branże jak FMCG, logistyka, czy motoryzacja.

Wyniki badania zostały podzielone na regiony i mikroregiony. Największy udział, jeśli chodzi o regiony ma Śląskie i Mazowieckie, a w przypadku mikroregionów prym wiodą  Warszawa, Grodzisk Mazowiecki i okolice, Wrocław i okolice, a następnie Gliwice. 

Najnowsza edycja zawiera też interesujący suplement ukazujący zależność pomiędzy wynagrodzeniem a znajomością języków obcych.

Kolejna edycja już niedługo!

Jako że Raporty Płacowe manaHR ukazują się aż czterokrotnie w roku, już niebawem możemy spodziewać się kolejnej aktualizacji. Dzięki temu możemy na bieżąco śledzić zmiany na rynku i uzyskać rzetelne i najświeższe informacje o zarobkach w Polsce. Z tego względu, jak można się domyślić, dane płacowe są pobierane od uczestników przez cały rok. Najczęściej zaś firmy dokonują ich aktualizacji w momencie większych zmian, takich jak podwyżki.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *