Pani szuka Pana…do pracy

Aplikacje opanowały świat. Sprytne programiki zamknięte w naszych smartfonach oraz tabletach mogą właściwie wszystko – ułatwić planowanie dnia, przeliczyć kalorie dania, mierzyć przebiegnięty dystans. Są nawet aplikacje voodoo, dzięki którym można rzucać klątwę! Na morze aplikacji bezsensownych, całkiem interesujących oraz niezbędnych wypłynęła niedawno nowa przełomowa, porównywana z Tinderem – tyle że dla pracowników i pracodawców. I ma ogromne szanse stać się prawdziwym hitem branży!

Jobsquare

źródło: http://menmagazine.pl/

Jobsquare to polska aplikacja stworzona po to, aby łączyć osoby wykonujące prace proste z małymi i średnimi firmami. Działa podobnie jak randkowy Tinder – osoba poszukująca pracy podaje w profilu informacje o swoim doświadczeniu zawodowym, oczekiwania dotyczące rodzaju, miejsca i czasu wykonania pracy oraz wynagrodzenia. Automatycznie otrzymuję listę ofert pracy, które spełniają podane przez nią kryteria. Drugą stroną jest pracodawca, w którego profilu znaleźć można informacje o tym, kogo poszukuje, na jakie stanowisko i ile zamierza zapłacić. Gdy obie strony wyrażą chęć współpracy, aplikacja skontaktuje je ze sobą.

Jobsquere szczególnie skutecznie sprawdza się w przypadku branż takich jak gastronomia, hotelarstwo, sprzedaż, organizacja eventów oraz w sektorze budowlano-wykończeniowej. Już dziś korzysta z niej już ponad tysiąc polskich firm – przede wszystkim małych i średnich, dla których została stworzona. Potencjał rynku jest jednak ogromny – w Polsce mikro, małe i średnie firmy stanowią 99% wszystkich podmiotów gospodarczych – jest ich niemal 1,8 mln. Bardzo często, podczas ożywieniem na początku sezonu, wiele z nich potrzebuje pracowników „na już”, niekoniecznie jednak ma czas i pieniądze, by ich znalezienie zlecić wyspecjalizowanym agencjom. Jobsquere wychodzi im naprzeciw znacznie przyspieszając proces poszukiwania odpowiednich kandydatów.

I choć doświadczone firmy rekrutacyjne nie obawiają się konkurencji – ich oferta jest bowiem przede wszystkim skierowana do dużych firm i korporacji, dla których priorytetem jest szeroka baza kandydatów – rozwojowi Jobsquere warto uważnie się przyglądać. Już wkrótce, podobne aplikacje mogą stać się bowiem najgorętszym trendem rekrutacyjnym.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *