Outsourcing dociera do małych miast
Siedem nowych centrów usług wspólnych powstanie w małych miejscowościach. Grupa Kapitałowa Loyd przeciera nowe szlaki dla polskiego outsourcingu i tworzy tysiące miejsc pracy, także dla osób z orzeczeniem niepełnosprawności.
Polska w ogólnoświatowych rankingach wypada w czołówce miejsc, w których rozwija się sektor usług wspólnych. W naszym kraju warto inwestować w outsourcing, ale do tej pory było to domeną dużych ośrodków miejskich z bogatym zapleczem akademickim. Najbardziej atrakcyjne miasta to: Kraków, Wrocław, Warszawa lub Poznań. Grupa Kapitałowa Loyd zamierza jednak pójść w innym kierunku. Nowe oddziały firmy powstaną w małych miastach na południu Polski.
Według przedstawicieli Sales Concept, spółki która zarządza centrami Grupy Loyd, tam również można znaleźć atrakcyjne lokalizacje oraz wykwalifikowaną kadrę. Potwierdza to dotychczasowa praktyka holdingu. W ostatnich czterech miesiącach Grupa otworzyła osiem placówek, z czego m.in. jedna została zlokalizowana w Sanoku w województwie podkarpackim. Loyd zatrudnia już około 250 osób, z czego połowa to osoby z oświadczeniem o niepełnosprawności. W planach Grupy jest zwiększenie zatrudnienia do ponad 2 tysięcy pracowników.
Do Grupy Kapitałowej Loyd należy kilka spółek świadczących usługi outsourcingowe dla branży HR, BPO, Contact Center i HORECA. Jeden z członków holdingu, spółka Sales Concept, oferuje usługi dla branży finansowej, reklamowej, PR, wysyłkowej, FMCG, kosmetycznej, motoryzacyjnej oraz wydawniczej.
Kolejne nowe centra usług wspólnych świadczą, że outsourcing dociera nawet do biedniejszych regionów, które również posiadają duży potencjał. W tym roku w Polsce zatrudnienie w centrach usług wspólnych może wynieść 160 tys. osób. Jak podaje organizacja ABSL, która zrzesza firmy związane z branżą outsourcingową, w centrach usług dla biznesu przybędzie 30 tys. nowych pracowników.