Leasing pracowniczy? Tak, poproszę

agencja pracy tymczasowekAgencje pracy tymczasowej kojarzą się głównie z pracą na wakacjach i sezonowym zatrudnieniem przy zbiorach lub w gastronomii. Z usług firm rekrutacyjnych, które wypożyczają pracowników mogą również korzystać wszelkie inne przedsiębiorstwa. Co trzeba wiedzieć o leasingu pracowniczym?

Leasing pracowniczy się opłaca

Skorzystanie z usług agencji pracy jest korzystne z kilku powodów, choć niektórym może wydawać się, że jest właśnie odwrotnie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę, dlaczego firmy współpracują z zewnętrznymi organizacjami w poszukiwaniu tymczasowych pracowników? Dlatego, że mogą szybko pozyskać odpowiednie osoby do pracy i nie muszą inwestować w proces rekrutacji. Z tych samych względów z leasingu pracowniczego mogą korzystać inni pracodawcy. Od kosztów poniesionych na rzecz firmy rekrutacyjnej trzeba odliczyć koszty pracy działów personalnych, które nie tracą czasu na przeprowadzanie tego procesu. Natomiast po wykonaniu zadania, do czego firma potrzebowała specjalisty, nie trzeba dalej utrzymywać dodatkowego stanowiska pracy.

Specjalista na zawołanie

Dobre agencje pracy, zwłaszcza te, które specjalizują się w jakiejś branży, posiadają bogate portfolio kandydatów i rozległą sieć kontaktów. W ten sposób wyszukanie pracownika o konkretnych umiejętnościach będzie dużo prostsze. Zewnętrzna firma zawsze stara się dostarczyć kandydata spełniającego wymagania podmiotu zlecającego, ponieważ od tego zależy wynagrodzenie i przyszłość dalszej współpracy.

Szansa na zatrudnienie

Leasing pracowniczy jest w końcu korzystny również dla samych pracowników zatrudnianych w takiej formie. Po pierwsze mogą oni zdobywać cenne doświadczenie i sprawdzać się w różnych warunkach. Wymaga to pewnej elastyczności zachowania i szybkości adaptacji, ale przekłada się na praktyczną wiedzę. Po drugie pracownik zatrudniony w danej firmie na krótki okres ma duże szanse na stałe zatrudnienie, jeśli sprawdzi się podczas wykonywania swoich obowiązków. Dla firmy możliwość przetestowania umiejętności kandydata w pracy ma same zalety.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *