Ile zarabia specjalista od zarobków?

wynagrodzenia specjalistaWynagrodzenia osób odpowiedzialnych za sprawy pracownicze i rozliczanie zarobków zmniejszyły się lekko w porównaniu do poprzedniego roku. Ile zarabiają specjaliści od wynagrodzeń, a ile ich przełożeni?

Na podwyżki mogli liczyć jedynie specjaliści ds. kadr i płac. Według danych z Raportu Płacowego edycja „Wiosna 2015” ich pensje zwiększyły się o 43 zł w porównaniu do zarobków jesiennej edycji w 2014 roku. Mediana ich wynagrodzeń wynosi obecnie 5092 zł brutto. Jedna czwarta specjalistów ds. kadr i płac może liczyć na zarobki nieprzekraczające 4 tys. zł brutto, a wynagrodzenia kolejnych 25 proc. rozpoczynają się od sumy 6014 zł brutto.

Ich przełożeni natomiast otrzymali w tym roku niższe pensje. Mediana wynagrodzeń na stanowisku kierownika ds. kadr i płac wyniosła 7887 zł brutto zgodnie z najnowszą edycją raportu płacowego wydawanego przez firmę rekrutacyjną Advisory Group TEST Human Resources. Poprzednio przeciętna miesięczna płaca wynosiła 7893 zł. Co czwarty kierownik ds. kadr i płac może liczyć na maksymalną pensję w wysokości 5525 zł brutto, a 25 proc. osób zatrudnionych na tym stanowisku otrzymuje wynagrodzenie wyższe niż 9578 zł.

Największy spadek zarobków zanotowano na stanowisku specjalista ds. wynagrodzeń. Osoba odpowiedzialna za tworzenie i modernizowanie systemów wynagrodzeń pracowników otrzymała w tym roku wypłatę mniejszą o 442 zł. Mediana zarobków na tym stanowisku wyniosła 5967 zł brutto. Kwartyle dolny i górny wyniosły odpowiednio 4825 zł oraz 6909 zł brutto miesięcznie. Ponad dwa razy więcej mogą zarobić przełożeni specjalisty ds. wynagrodzeń. Kierownik zajmujący się tworzeniem modelu płac w oparciu o dane rynkowe otrzymuje miesięcznie 12 300 zł brutto.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *