Escape room, czyli niekonwencjonalny sposób rekrutacji

Escape roomy cieszą się w Polsce coraz większą popularnością. Tradycyjna rekrutacja pracowników często zastępowana jest przez różne formy kreatywnych testów. Jednym z tych oryginalnych sposobów na rekrutację jest zaangażowanie kandydatów w zabawę w Escape roomach.

Escape room – jak to działa?

Escape room to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu dla osób w każdym wieku jak i każdej płci. Jest świetnym pomysłem do integracji wśród uczniów, czy też pracowników firm. Zabawa ta łączy ze sobą kreatywność i logiczne myślenie. W tym projekcie zazwyczaj bierze udział od 2 do 6 osób, które muszą za pomocą swojej spostrzegawczości rozwiązać zagadkę. Zagadkowe pokoje są również świetną formą na reklamę. Coraz częściej firmy zgłaszają się do ich właścicieli, aby zareklamować np. nowy sprzęt, który grupy wykorzystują podczas zabawy. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dzięki temu zainteresują się danym produktem. Jest to idealny sposób na promocję sprzętu elektronicznego i gier.

Zabawa czy zagadka ?

Popularny w Polsce, jak i na całym świecie sposób na spędzenie wolnego czasu, może być świetnym pomysłem na sprawdzenie przyszłych pracowników. Escape room polega na rozwiązywaniu logicznych łamigłówek w określonym czasie, które pomogą nam się wydostać z zamkniętego pokoju. Łamigłówki mogą być tworzone na różne tematy. Ze względu na swą pomysłowość, szybko stało się to oryginalnym sposobem na rekrutację. Dzięki temu, iż potencjalni kandydaci muszą poradzić sobie z rozwiązywaniem zagadek pod presją czasu, możemy zobaczyć jak się wówczas zachowują. Możemy również dowiedzieć się, czy umieją pracować w zespole.

Sposób na wyłonienie lidera

Stosując tego typu rekrutację, szybko możemy zorientować się kto jest kim. Grupa osób, która ma razem rozwiązać problem, musi szybko się zmobilizować i zacząć działać. Dzięki takiemu eksperymentowi, możemy zobaczyć, kto ujawni się jako lider grupy, kto będzie umiał dzielić się swoimi pomysłami i umiejętnością ich zastosowania. Podczas tej gry możemy obserwować kandydatów w trudnej sytuacji, co pokaże, czy potrafią rzetelnie wykonywać określone czynności pod presją czasu.

 

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *