Dlaczego warto outsourcować rekrutację?

Outsourcing w biznesie to codzienność. Im większa firma i bardziej wyspecjalizowane zadania, tym częściej są one delegowane. Outsourcing procesów biznesowych polega pokrótce na zmniejszeniu kosztów, które wiązałyby się z powołaniem specjalnego działu w firmie. Dzięki niemu możliwe jest wdrażanie nowych rozwiązań, które dotychczas nie były wykorzystywane. Najczęściej mamy do czynienia z delegacją działań z zakresu finansów, marketingu, obsługi klientów.

Obszar, w którym bardzo często potrzebna jest pomoc zewnętrznych podmiotów to rekrutacja. W tym celu firmy korzystają z wysoko wykwalifikowanych agencji rekrutacyjnych. Nic dziwnego, skoro żyjemy w dobie zwiększonej fluktuacji pracowników i zapewnienie sobie odpowiednich kadr jest nie lada wyzwaniem. Organizacje wolą zatem wynająć specjalistów, którzy pomogą im zgarnąć z rynku najlepszych kandydatów i pozyskać talenty, uprzedzając przy tym konkurencję. Nie bez znaczenia są też kwestie wizerunkowe – profesjonalnie przeprowadzona rekrutacja jest pierwszym etapem budowania wizerunku firmy jako potencjalnego pracodawcy.

Poza samym procesem pozyskania nowych pracowników firmy doradztwa personalnego zapewniają też dostęp do najnowocześniejszych narzędzi i praktyk z dzieny HR. Specjaliści, zatrudniani przez takie zewnętrzne podmioty są badani pod kątem predyspozycji, czy posiadanych kompetencji względem stanowiska, na które są rekrutowani. Przekłada się to na zdecydowanie większą efektywność procesów rekrutacyjnych. Co więcej, nawet jeśli rekrutowana osoba nie nadaje się na dane stanowisko, profesjonalna agencja postara się znaleźć wakat pasujący do jej predyspozycji. Przekłada się to na wysoką efektywność, stały dopływ świeżych kadr, optymalizację procesów, a tym samym oszczędności.

W dzisiejszych czasach coraz więcej firm i to niekoniecznie tych większych, decyduje się na outsourcing procesów rekrutacyjnych. Okazuje się bowiem, że opłaca się to wszystkim, w myśl zasady – rób to, na czym się znasz najlepiej.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *